Nawigacja
Aktualności
  Strona Główna
  Aktualności
  Linki
  Kontakt
  Galeria

Stowarzyszenie
  Dokumenty
  Historia Stowarzyszenia
  Władze Stowarzyszenia

Projekty
  TURNUS UŚMIECHU W WIŚLE
  Uroki natury

Działania

Wydawnictwa

Szkoła
  Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie

UROKI NATURY - INNOWACYJNY PAKIET EDUKACYJNY

W pierwszych dniach marca br. Stowarzyszenie podpisało umowę o współpracy w ramach projektu UROKI NATURY - INNOWACYJNY PAKIET EDUKACYJNY, przygotowywanego przez Gminę Milejów w ramach programów prowadzonych przez LGD Dolina Giełczwi. Operacja ukierunkowana jest na upowszechnianie zdrowego trybu życia i popularyzację aktywności fizycznej osób z terenu LSR, poprzez piesze bądź rowerowe wędrówki (także wieczorem, gdyż do publikacji dołączony zostanie również niezbędnik turysty „bezpiecznie na drodze po zmroku”.) clap
Wniosek został złożony 12 marca i czeka na rozstrzygnięcie konkursu.

PATRZĘ-ROZUMIEM-DZIAŁAM

Najbliższe wakacje dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie zapowiadają się

BARRRRRRRRRRRRDZO ATRAKCYJNIE. lol lol lol

Wiemy już, że wszyscy uczniowie starszych klas dwa tygodnie spędzą w górach, w luksusowo wyposażonym ośrodku w Wiśle. Wspaniały wypoczynek w pięknych okolicach Beskidu Śląskiego połączony będzie z realizacją zadań kształtujących u uczniów poczucie empatii, tolerancji wobec niepełnosprawnych oraz wyrabianie gotowości udzielania pomocy potrzebującym.
W naszej szkole uczniowie niepełnosprawni uczą od kilkunastu już lat i problemy wzajemnej współpracy z dziećmi zdrowymi nie są nam obce. Ale poznajemy je tylko w warunkach pobytu w szkole, w większości podczas lekcji i przerw. Pobyt w Wiśle umożliwi nam przyswojenie zasad opiekuńczości, współżycia, tolerancji, akceptacji, otwartości w czasie pobytu całodobowego, 24 godziny na dobę. A to wszystko dzięki Fundacji ING DZIECIOM, która od kilkunastu już lat prowadzi program „Turnusy uśmiechu”. Napisany przez panią Teresę Zgolińską, członka naszego Stowarzyszenia, projekt „Patrzę, rozumiem, działam” został zaakceptowany do realizacji (wśród trzech projektów wybranych spośród propozycji, które napłynęły z całej Polski !!!!). Wszystkie koszty pobytu i przejazdu pokrywa Fundacja ING DZIECIOM.

   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?