Nawigacja
Aktualności
  Strona Główna
  Aktualności
  Linki
  Kontakt
  Galeria

Stowarzyszenie
  Dokumenty
  Historia Stowarzyszenia
  Władze Stowarzyszenia

Projekty
  TURNUS UŚMIECHU W WIŚLE
  Uroki natury

Działania

Wydawnictwa

Szkoła
  Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie

UROKI NATURY - INNOWACYJNY PAKIET EDUKACYJNY


Wniosek złożony dnia 12-03-2018r. do LGD Dolina Giełczwi.

Operacja ukierunkowana jest na upowszechnianie zdrowego trybu życia i popularyzację aktywności fizycznej osób z terenu LSR, poprzez piesze bądź rowerowe wędrówki (także wieczorem, gdyż do publikacji dołączony zostanie również niezbędnik turysty „bezpiecznie na drodze po zmroku”).

W świetle wyników wielu badań naukowych najważniejszym czynnikiem wpływającym na stan zdrowia jest bowiem styl życia, a szczególnie aktywność fizyczna. Przedmiotowy projekt opiera się właśnie na aktywności na otwartej przestrzeni, tj. na świeżym powietrzu. Zrozumienie znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia jest ważnym elementem świadomej edukacji zdrowotnej i profilaktyki, co chcemy osiągnąć dzięki realizacji przedmiotowego projektu. Regularna aktywność ruchowa z przewodnikiem w ręku po najpiękniejszych terenach gm. Milejów, obejmującej swym zasięgiem obszar Natura 2000 i tereny Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego, przyczyni się niewątpliwie do upowszechniania zdrowego trybu życia i popularyzacji aktywności fizycznej. Dzięki określeniu w publikacji opisywanych miejsc w lokalizacji GPS, będzie to mobilizacja do aktywności fizycznej i odbycia wspaniałej wycieczki krajoznawczej.

Turystyka, aktywność fizyczna i krajoznawstwo są doskonałą formą wypoczynku, wyrabiają nawyk racjonalnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, dostarczają wielu wrażeń, radości, satysfakcji, zbliżają człowieka do naturalnych warunków przyrody.

Aktywność fizyczna połączona z krajoznawstwem niesie ze sobą cenne wartości kulturowe i zdrowotne. Wzmacnia i rozwija wśród dzieci i młodzieży takie cechy jak: ciekawość, radość z przyrody i zabawy, poznanie i zrozumienie zagrożeń środowiska przyrodniczego, natomiast u ludzi starszych pobudza ich do aktywności fizycznej i wypoczynku na świeżym powietrzu. Elementami projektu będą:
1) Opracowanie i wydruk albumu przyrodniczego Gminy Milejów (z dołączonymi do niego okularami w technologii 3D i określonymi punktami terenowymi GPS),
2) Opracowanie i wydruk karcianej gry kieszonkowej typu "Piotruś", dla najmłodszych - promującej walory turystyczne Milejowa i okolic, ze zdjęciami z obszaru LSR,
3) Wykonanie gadżetów "bezpiecznie po zmroku", dla uczestników wieczornych wypraw i wędrówek (opaski i przypinki odblaskowe, latarki kieszonkowe, itp.)

Anna Kłoda, specjalista ds. projektów unijnych Gminy Milejów.

   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?